دو شبکه هرمی دیگر منهدم شد

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به افرادی كه در شركت‌های هرمی فعالیت می كنند، از انهدام دو شبكه غیرقانونی هرمی خبر داد.

فارس: وزارت اطلاعات ضمن هشدار به افرادی كه در شركت‌های هرمی فعالیت می كنند، از انهدام دو شبكه غیرقانونی هرمی خبر داد.

نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، با اقدامات اطلاعاتی عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در راستای مبارزه با مفاسد كلان اقتصادی، دو شبكه غیرقانونی هرمی به نام‌های «پالینور» و «آسوگستر» كه با كلاهبرداری، فریب و سوءاستفاده از موقعیت‌های دولتی به صورت نامشروع سرمایه هنگفتی از مردم را به تاراج می‌بردند در تهران شناسایی و با دستگیری تعداد 50 نفر از سرشبكه‌های اصلی، منهدم شدند.

متهمین با توسل به انواع تبلیغات فریبنده، اقدام به كلاهبرداری از حدود 200 هزار نفر از هم وطنان نموده و در همین رابطه بالغ بر دویست میلیارد تومان از سرمایه‌های مردم را به یغما برده‌اند.

بر اساس این گزارش تعداد 20 از دستگیر شدگان، مربوط به شركت پالینور و 30 نفر از آنان سرشبكه‌های اصلی شركت آسوگستر می‌باشند كه در حین تهیه مقدمات خروج غیرقانونی از كشور، با اقدام به موقع مامورین اطلاعاتی مواجه گشته و اموال بدست آمده از آنان توقیف گردید.

وزارت اطلاعات با اعلام این نكته كه مصمم است همگام با فرهنگ‌سازی عمومی به فعالیت اینگونه شبكه‌های هرمی خاتمه دهد به افرادی كه هنوز در این شبكه‌ها فعالیت می‌كنند هشدار داد كه به زودی در مقابل قانون و عدالت باید پاسخگوی اقدامات غیرقانونی خویش باشند.