۳بار اعدام برای عامل جنایت‌خانوادگی

جام جم آنلاین: با تایید حکم ۳ بار قصاص عامل جنایت خانوادگی در شهرستان فیروزکوه استان تهران از سوی قضات شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور، متهم در آستانه مرگ قرار گرفت.


به گزارش «جام‌جم»، شامگاه ۱۲ دی‌ماه ۸۵ صدای شلیک پی در پی گلوله سکوت شبانه ساکنان روستای محمودآباد شهرستان فیروزکوه از استان تهران را درهم شکست.

روستاییان وقتی از خانه‌هایشان بیرون آمدند، پی بردند که ۳ مرد و یک زن کنار جاده افتاده‌اند و مردی مسلح که داماد یکی از همسایه‌هاست، به آن سوی جاده دوید و با سوار شدن به یک خودروی نیسان، در تاریکی شب ناپدید شد. چند نفر از روستاییان به سمت افراد زخمی شتافتند تا آنها را نجات دهند، اما پی بردند که ۳ عضو خانواده همسایه به ضرب گلوله به قتل رسیده‌اند و تنها عموی خانواده زنده است که او هم بشدت زخمی شده است. با وقوع این حادثه و گزارش آن به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ماموران اداره آگاهی شهرستان فیروزکوه به محل حادثه اعزام شدند و با هماهنگی قضایی، اجساد ۳ عضو خانواده به نام‌های رمضان، کفایت و قربان را به پزشکی قانونی و اکبر عموی خانواده که بشدت زخمی شده بود را به بیمارستان انتقال دادند.

نجات تنها شاهد حادثه

با تلاش پزشکان، تنها شاهد حادثه جان سالم به در برد و در ادامه تحقیقات به ماموران گفت که قاتل، داماد خانواده است.

با آغاز جستجوهای پلیسی برای یافتن عامل این قتل‌عام خانوادگی، سرانجام ماموران پی بردند قاتل در یک خانه متروکه خود را پنهان کرده است.

با به دست آمدن این اطلاعات، مخفیگاه متهم شناساسی و او پس از محاصره دستگیر شد. با انتقال متهم به اداره جنایی آگاهی شهرستان فیروزکوه، وی مورد بازجویی قرار گرفت و به قتل‌عام خانوادگی اعتراف کرد.

اعتراف به قتل‌عام خانوادگی

متهم به قتل در اظهاراتش به پلیس گفت: قبل از ازدواج با همسرم، خانواده‌اش با این وصلت مخالفت می‌کردند تا عاقبت با اصرار پی در پی من پذیرفتند؛ اما همچنان اختلاف‌هایمان ادامه داشت.

وی ادامه داد: چند ماه قبل، اختلاف‌های من و همسرم بالا گرفت تا این که چند روز قبل او به قهر منزلمان را ترک کرده و به خانه پدری‌اش رفت. روز بعد برای بازگرداندن او به خانه پدرش رفتم ولی پدرزنم نپذیرفت و به همسرم اجازه بازگشت به خانه را نداد و خواست هرچه زودتر از همسرم جدا شوم.

متهم به قتل افزود: با شنیدن این حرف عصبانی شدم و چند بار دیگر به خانه آنها رفتم تا با همسرم ملاقات کنم که بی‌فایده بود. بنابراین از آنها کینه به دل گرفتم و نقشه قتل اعضای خانواده همسرم را کشیدم.

شلیک به خانواده همسر

وی ادامه داد: شب حادثه با تهیه یک اسلحه به خانه آنها رفتم که در میانه راه با برادرزنم روبه‌رو شدم. پس از درگیری با وی با شلیک گلوله او را کشتم و به سراغ خانواده‌اش رفتم و در جریان درگیری با پدر و مادر همسرم، به سوی آنها هم شلیک کردم و بعد عموی خانواده را زخمی کردم. همسرم در خانه نبود و جان سالم به در برد.

بازسازی صحنه ۳ جنایت

با ثبت اظهارات این مرد، وی پس از بازسازی صحنه‌های قتل روانه زندان شد و پرونده او با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان ارسال شد و متهم به قتل شهریور سال گذشته در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عزیزمحمدی و چهار قاضی مستشار محاکمه و به ۳ مرتبه قصاص محکوم شد.

با صدور این رای، پرونده قضایی به دیوان عالی کشور ارسال شد و قضات شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور، حکم صادره را تایید و برای اجرا به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال کردند تا بزودی عامل قتل‌عام خانوادگی به دار مجازات آویخته شود.

هنگام وقوع این جنایت در فیروزکوه، موجی از وحشت و انزجار از عامل جنایت‌ها منطقه را فراگرفت و پس از دستگیری متهم مردم ساکن منطقه بی‌صبرانه در انتظار محاکمه و مجازات متهم بودند که با بی‌رحمی اعضای یک خانواده را به گلوله بست